Jak sobie radzić z kacem?

Kac jest skutkiem zbyt „dobrej zabawy” w towarzystwie za dużej ilości alkoholu. Podczas kaca odczuwa się nadmierne pragnienie, występuje potliwość, nudności, biegunka, światłowstręt oraz rozdrażnienie. Bezpośrednim powodem tego niekorzystnego dla imprezowicza stanu jest zatrucie organizmu aldehydem octowym oraz odwodnienie. Jak sobie poradzić z kacem? Apteki oferują nam leki na kaca (https://www.apteka-rozana.eu/na-kaca.html) o zbawiennym działaniu, a najbliżsi proponują domowe sposoby. 

Co powinien zawierać dobry lek na kaca?

Na rynku farmaceutycznym dostępne są zarówno tabletki na kaca, jak i rozpuszczalne proszki oraz napoje. Zazwyczaj ów specyfiki, które działają, w swoim składzie zawierają między innymi witaminę C i żeń-szeń, które niwelują uczucie zmęczenia, znużenia oraz wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego, elektrolity odpowiedzialne za nawodnienie organizmu, cholinę wspomagającą działanie wątroby, magnez przywracający prawidłowe działanie metabolizmu energetycznego, glukozę niwelującą suchość w ustach, i nudności, imbir skracający długość trwania kaca oraz ekstrakt z zielonej herbaty, który odtruwa organizm. 

Dodatkowo prócz zażywania leków na kaca warto sięgnąć po leki na ból głowy, poprawiające trawienie, rośliny takie jak kozłek lekarski (działa uspokajająco), serdecznik pospolity (poprawia ciśnienie tętnicze krwi), olejek z mięty pieprzowej, który również ma działanie uspokajające oraz coraz bardziej popularny kwas bursztynowy będący biostymulatorem.

Domowe sposoby 

W walce z kacem pomocne mogą się okazać także domowe, proste sposoby. Zaleca się picie soku pomidorowego, herbaty z cukrem oraz cytryną. Zbawienny może okazać się prysznic, w którym woda naprzemiennie jest zimna i gorąca lub spożycie dwóch łyżeczek miodu. Niektórym osobom pomaga wypicie alkoholu ponownie, ale tym razem w niewielkiej ilości. Niezbędne jest również picie dużej ilości wody. 

Warto również wspomnieć o profilaktyce. Przed piciem alkoholu zaleca się zjedzenie obfitego w tłuszcze posiłku. Alkohol wysokoprocentowy powinno popijać się niegazowaną, chłodną wodą z dodatkiem cytryny oraz mięty. 

Autor: https://www.apteka-rozana.eu/